Фізична безбар'єрність
Висновок інклюзивність корп4
Висновок інклюзивність корп5
Висновок інклюзивність корп12
Висновок інклюзивність корп-КДЦ
Витяг будявля У
Витяг будявля Т
Що ви зазвичай помічаєте першим, коли бачите незнайомця? Його посмішку, одяг, очі, крісло колісне чи протез? Але як навчитися бачити людину, а не одну із сотень її ознак? Як навчити цього дітей?
Допоможе «Довідник безбар’єрності» (https://bf.in.ua) – гід коректної комунікації та взаємодії, створений за ініціативою першої леді Олена Зеленська.
Він народжується з ваших запитань, історій та потреб. Кожного дня аналізуються звернення, нестандартні ситуації та оновлюється зміст довідника.
Тут немає шаблонів чи готових алгоритмів – лише чуйність, емпатія та бажання почути одне одного https://www.youtube.com/watch?v=JXtRBuWRHt4
Відеоролик створено громадською організацією Безбар'єрність за підтримки компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар'єрів». Реалізація – MOKO, переклад жестовою мовою – Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю.

Чи доречно обійняти сусіда-ветерана, уперше зустрівши його біля ліфта? Чи варто подякувати колезі-ветеранці, яка повернулася на цивільну роботу?
У взаємодії з ветеранами й ветеранками є багато чутливих моментів. Звичайно ж, кожна ситуація вимагає своєї реакції. Однак є універсальні поради для тих, хто зустрічатиметься в житті з людьми, які мають бойовий досвід. Ці поради зібрали в «Довіднику безбар’єрності»
Хай що ви робитимете, робіть це, підтримуючи гідність, радять фахівці. Іноді ми хочемо проявити співчуття, а показуємо жалість. Але ветеран чи ветеранка не жертва. Для людини, яка пройшла через війну, жалість може бути неприємною: вона знецінює.
Не треба ставитися до такої людини і як до «унікальної», бо це теж відчувається та розділяє ще більше. Ніхто не застрахований від помилок у спілкуванні. І це цілком нормально: помилитися й попросити вибачення, відчути сором і сказати про це.
Бо саме це й показує емпатію, розуміння та повагу, яких потребують не лише ветерани й ветеранки – усі ми.