
Відділення паліативної допомоги

Завідувач відділенням
Циганенко Олександр Олегович
Керує відділенням з першого дня його відкриття – 01.03.2019 року.
З березня 2014 по лютий 2015 року приймав участь в Антитерористичній операції на Сході України у складі 1-шої окремої танковій Сіверській бригаді на посаді начальник медичного пункту. Отримав поранення в вересні 2014 року при обороні міста Металіст Луганської області. Нагороджений нагрудним знаком «Учасник АТО», медаль «Захиснику Вітчизни», медаль «За жертовність і любов до України», медаль «Честь. Слава. Держава»
З 21 жовтня 2020 року директор благодійної організації «Фонд паліативної допомоги Останнє Бажання».
Головне завдання Фонду, щоб кожне бажання помираючої людини було виконано. Для прикладу приводимо випадок нашої пацієнтки Анни, у якої було одне бажання – дихати. Нажаль у зв’язку з пухлиною шиї, маленький ковток повітря був ціннішим, а ніж усі скарби світу. Нам вдалося знайти та купити трахеостомічний набір, організувати мультидисциплінарний підхід лікарів на базі КНП «КМКЛ№6», поставити трахеостому і наша Анна знову почала вільно дихати. Про цей випадок був знятий короткометражний соціальний фільм.
Про роботу лікарів, медичних сестер, санітарочок, пацієнтів паліативного відділення був знятий ролик, який став переможцем в номінації «За кращу соціальну рекламу» на Фестивалі студентського кіно «Перший крок» в Одесі у 2020 році.
Відділення паліативної допомоги надає комплексний догляд для пацієнтів з невиліковними захворюваннями, спрямований на покращення якості їхнього життя та полегшення симптомів. В рамках послуг, що надаються:
-
Призначення адекватної знеболюючої терапії.
-
Проведення дезінтоксикаційної терапії.
-
Проведення хірургічних маніпуляцій( хірургічна обробка пролежнів, санація ран та трофічних виразок, проведення гемотрансфузій, пункції та дренування черевної та плевральної порожнин)
-
Санація верхніх дихальних шляхів, постановка назогастрального зонда, катетеризація сечового міхура, пункція плевральних порожнин.
-
Психологічна підтримка: допомога пацієнтам та їхнім сім'ям в адаптації до складної життєвої ситуації.
-
Соціальна допомога: консультації з питань соціальних послуг та підтримки, навчання родичів навичкам догляду за пацієнтом.